PuroBIO Brushes Accessories Brush 03
- ICA Bonus - få poäng på dina köp
- Snabb leverans - till dörren eller till ditt närmsta Apotek Hjärtat
- Hämta din beställning på apotek inom 2 timmar
PuroBIO Brushes Accessories Brush 03 är en kort och platt sminkborste för applicering av både flytande foundation och puderfoundation. Foundationborsten har en tät och platt form som ger en naturlig täckning och gör det enkelt att arbeta in produkten i huden för jämnt resultat. Borststråna har syntetiska Dermocura® fiber och bortskaftet är tillverkat av lackerat trä och aluminium. Dermatologiskt testad. Borstens totallängd: 171 mm Max diameter: 25 mm Borsthårens längd: 21 mm
- Platt sminkborste med syntetiska fiber
- För applicering av flytande och puderfoundation
- Ger naturlig och jämn täckning
Tvätta borsten väl efter användning med en mild tvål.
Varumärkesägare
Mami s.r.l.Adress
Via dell’Agricoltura 1/F, 70015 Noci (BA), ItalienKontakt
info@purobiocosmetics.itEAN
8051411360551Leverans
Vi erbjuder leveranser till paketskåp, hemleverans, brevlådan och express till apotek samt leverans till ombud.
De leveransalternativ som är tillgängliga för just din order bestäms av varukorgens innehåll, samt vilket postnummer du anger i kassan. Se lista över våra samtliga partners nedan.
Leveranssätt
Betalning
Vårt samarbetar med Kustom AB och användning av deras kassalösning Kustom Checkout möjliggör trygga och enkla betalningar i vår e-handel. Vi erbjuder vi flertal olika betalsätt (se lista nedan) där en del av dem är via betaltjänstleverantören Klarna Bank AB. Vilka val du ser för din order styrs av orderns värde samt vilken enhet du använder vid köpet.